Angajam floristi cu experienta

Cautam florist cu experienta relevanta minim 3 ani. Persoana responsabila, muncitoare, cu viteza de lucru, capacitate de adaptare la situatii sub presiune, lucru in echipa, pozitiva si cunoscatoare a florilor. Salarii intre 400 si 700 EURO. Suna la 0372 740 106 pentru a te programa la un interviu sau scrie-ne pe cariere@floridelux.ro

Angajam florari

Cunostinte necesare:

  • Cunoasterea plantelor si florilor taiate
  • Notiuni de ingrijire a plantelor si a florilor
  • Pret de achizitie flori si plante, conform industrie
  • Sezonalitate flori si plante
  • Tehnica buchete pe rotund, buchete pe o parte
  • Tehnica aranjamente rotunde, pe inalt, curgator
  • Tehnica aranjamente nunti, buchete de mireasa, lumanari (diferite tipuri)
  • Tehnica aranjamente funerare pe burete
  • Cunostinte minime utilizare calculator
  • Abilitati de comunicare si relatii clienti
  • Creativitate si cunoasterea tendintelor

Materiale necesare interviu:

  • Referinte ultimul loc de munca
  • Portofoliu relevant cu lucrarile anterioare
  • CV complet si scrisoare recomandare

Proba de lucru obligatorie:

  • 3 zile de proba full time in atelierul floridelux, proba de lucru este platita
  • Test scris cunostinte floristice

Responsabilitati job:

  • Realizare buchete si aranjamente florale la comanda, conform soft de lucru intern si proceduri FlorideLux
  • Norma de lucru zilnica 30 de comenzi complexe si pana la 100 de unitati serie
  • Intretinere flori, plante si camera frigorifica
  • Intretinere stocuri recipiente, mentinere gestiune
  • Realizare necesare flori si auxiliare
  • Ordine si curatenie la locul de munca
  • Ofertari produse custom, evenimente si comenzi corporate
  • Studierea permanenta a website-ului, a ofertelor si a tehnicilor de lucru pentru produsele FlorideLux

Suna la 0372 740 106 pentru a te programa la un interviu sau scrie-ne pe cariere@floridelux.ro